Podziemna Trasa Turystyczno-Edukacyjna w Starej Kopalni Uranu w Kletnie
W 2002 roku udostępniona została do zwiedzania część wyrobisk byłej kopalni uranu w Kletnie w gminie Stronie Śląskie.
Kompleks kopalniany składa się z wyrobiska o całkowitej długości 37 km, w tym 20 sztolni, a także 3 szyby o głębokościach 83-150 m. Udostępniona do zwiedzania sztolnia nr 18 znajduje się ok. 800 metrów od centralnego parkingu w Kletnie, przy drodze łączącej Kletno z Sieną.
Stanowi ją wyodrębniony system wyrobisk znajdujący się w północno-wschodniej, najwyżej położonej części kopalni; jej wlot znajduje się na wysokości 773 m n.p.m.
Wielką osobliwością przyrodniczą tego terenu jest Jaskinia Niedźwiedzia. Łączna długość poznanych do dziś, rozwiniętych w trzech poziomach, korytarzy i sal przekracza 2,7 km. Najbardziej okazałe nacieki kaskadowe osiągają wysokość około 8 metrów.
Stary wapiennik "Łaskawy kamień"
Zabytkowy wapiennik "Łaskawy Kamień" z końca XVIII w. znajduje się w Starej Morawie, przy drodze do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.
W przylegającym parku - zorganizowanym na wzór ogrodu japońskiego, znajduje się stała galeria prac plastycznych: Ermy, Joli i Jacka Rybczyńsktch. Znaleźć tu można prace plastyczne: obrazy, grafikę, obiekty i rzeźby.